DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

MARTÍNEK * ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A ČALOUNĚNÍ * PLZEŇ

Odstranění skvrn

Čištění postiženého místa by se mělo začít ihned po jeho znečištění. Čím později se doi čištění pustíte, tím hůře se nečistoty budete zbavovat. Vždycky skvrnu odstraňujte od kraje ke středu, předejdete tím ještě většímu znečištění. Skvrnu nedrhněte ani netřete velkou silou, aby materiál koberce příliš netrpěl. Na místo naneste pouze malé množství přípravku, který jste pro čištění zvolili (viz "Typy pro "první pomoc"). Potom pokračujte v čištění pouze čistou vodo a čištěné místo vždy dokonale vysušte.

 

Běžné vysávání

Špína a prach vytvářejí na koberci malá ostrá uskupení, jejichž přítomností dochází k obrušování vláken.Pravidelným vysáváním koberce nejen prodloužíte jeho životnost, ale především udržíte jeho vzhled a stálost barev. Nejfrekventovanější místa by se měly vysávat každý den a zbytek domu či bytu minimálně jednou za týden. Doporučujeme pravidelně vyměňovat sáčky ve vysavači. Na nízké koberce je nejlepší používat při vysávání hubice s rotujícím kartáčem a na vyšší koberce pouze klasické. Kartáč by je mohl poškodit.

 

Celkové čištění

Použitím různých čistících předložek a běhounů u vstupů se výrazně snižuje možnost vnesení nečistot. I když se koberec pravidelbně udržuje a vysává, stejně se během užívání nevyvarujeme postupného zašlapování nečistoty do hloubky koberce. Každý koberec je od výrobce napuštěn impregnací, která se mokrým hloubkovým čištěním odstraní a proto doporučujeme první takové čištění provádět až po dvouletém užívání koberce a potom s pravidelným, nejlépe půlročním odstupem. Použitím čistícího stroje na hloubkové čištění se viditelně obnoví vzhled koberce.